Mara Corday


(Marilyn Joan Watts.)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 3.1.1930

Miesto Narodenia: Santa Monica, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Mara Corday [ narozená jako Marilyn Joan Watts 3.ledna 1930] je americká modelka, tanečnice, herečka, Playboy Playmate, showgirl a idol 50.let.

Corday se narodila v Santa Monice v Kalifornii. Už jako teenagerka se vydala do Hollywoodu hledat herecké štěstí a našla práci jako showgirl v Earl Carroll Theatre na Sunset Boulevardu. Její krása jí zajistila práci fotomodelky a přinesla i malou roličku showgirl ve filmu TWO TICKETS TO BROADWAY /1951/ . Podepsala smlouvu s Universal International Pictures /UI/, kde se mj. potkala s hercem Clintem Eastwoodem, s kterým ji pak pojilo dlouholeté přátelství. Pod společností UI získala několik rolí v béčkových filmech a TV seriálech.V r. 1954 potkala herce Richarda Longa a po smrti jeho manželky se v r. 1957 vzali.

Její role do r.1955 byly zanedbatelné, dokud se neprosadila ve filmu TARANTULA /1955/, kde hrála po boku Johna Agara. V dalším filmu THE BLACK SCORPION /1957/ si úspěšně střihla vedlejší roli a začala se objevovat v mnoha westernech. Respektovaný filmový kritik Leonard Maltin o ní prohlásil, že Mara Corday má v sobě velký herecký potenciál, který se ovšem ještě nestačil zcela projevit.

Jako „pinup“ dívka se Corday během 50.let objevila v mnoha pánských časopisech a v roce 1958 se stala říjnovou Playboy Playmate spolu se slavnou modelkou a showgirl Pat Sheehan. V r. 1956 dostala roli v TV seriálu COMBAT SERGEANT společnosti ABC. V letech 1959 – 1961 ztvárnila Corday řadu rolí v TV seriálech jako guest star. Poté se vzdala kariéry kvůli rodině a během sedmnáctiletého manželství s Richardem Longem vychovala tři děti.

Pár let po manželovi smrti v r.1974 jí Clint Eastwood nabídl šanci vrátit se k filmování  rolí ve filmu THE GAUNTLET /1977/. Ve krimi-thrilleru SUDDEN IMPACT /1983/ měla kratičkou ale významnou roli, kdy jako servírka dává Harrymu Callahanovi cukr do kávy s proslulou větou „ Go ahead, make my day“. A s Eastwoodem si zahrála znovu v akční komedii PINK CADILLAC /1989/ stejně jako v jejím posledním filmu THE ROOKIE /1990/.

Je matkou herečky Valerie Long, Carey Long a Gregoryho Longa. Je švagrovou Marshalla Thompsona a Barbary Long.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.