Mae Clarke


(Violet Mary Klotz)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 10.8.1910

Zemřel: † 29.4.1992

Miesto Narodenia: Filadelfie, Pensylvánie, USA

Miesto úmrtí: Woodland Hills, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Mae Clarke, vlastním jménem Violet Mery Klotz, se narodila v pensylvánské Philadelphii. Svoji uměleckou kariéru začala v 16 letech jako tanečnice v nočním klubu, o dva roky později se začala objevovat ve filmech společnosti Universal Studios.

Poprvé na sebe výrazněji upozornila již v roce 1931, kdy se objevila nejen jako patetická Molly Malloy ve filmu THE FRONT PAGE, ale především ve filmu Frankenstein. Mae zde ztvárnila Elizabeth, snoubenku Henryho Frankensteina, na kterou ve svatební den zaútočí monstrum v podání Borise Karloffa. Ve stejném roce se představila také ve snímku VEŘEJNÝ NEPŘÍTEL, ze kterého pochází velmi známá – a často parodovaná - scéna, kdy jí její herecký partner James Cagbey přimáčkne na obličej polovinu grapefruitu a poté odejde na schůzku s Jean Harlow. Tento fim byl tak populární, že ho v divadle na Times Square dávali 24 hodin denně a bývalý manžel Mae do tohoto divadla chodil, aby shlédl speciálně tuto scénu.

V roce 1931 se objevila společně s Bette Davis také ve válečném dramatu WATERLOO BRIDGE. V tomto snímku odehrávajícím se v Londýně během 1. světové války, ztvárnila Mae maldou Američanku Myru Deauville, která je životními okolnostmi donucena živit se jako prostitutka. O rok později se objevila například ve snímku NIGHT WORLD, kde byli jejími hereckými kolegy Lew Ayres, její kolega z Frankensteina Boris Karloff a Hedda Hopper. Ve své herecké kariéře pak intenzivně pokračovala do poloviny 30. let, v té době se objevila v téměř 40 filmech. V kariéře herečky pak pokračovala až do 60. let, ale od 40. let už byla obsazována spíše do menších filmových rolí.

Ve svém osobním životě byla třikrát vdaná. Jejími životními partnery byli Lewis Brice, Stevens Bancroft a Herbert Langdon. S žádným z nich však neměla děti a všechna tři manželství skončila rozvodem. Mae zemřela na rakovinu ve věku 81 let v kalifornském Woodland Hills.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.