Colin Clive


(Colin Glenn Clive-Greig)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 20.1.1900

Zemřel: † 25.6.1937

Miesto Narodenia: St. Malo, Francie,

Miesto úmrtí: Los Angeles, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Colin Clive se narodil ve Francii jako Colin Genn Clive-Greig. Jeho otcem byl významný důstojník a Colinovi byla se samozřejmostí předurčena kariéra vojáka z povolání. Bezpochyby by se i vojákem stal, kdyby v jeho 16ti letech nedošlo k těžkému úrazu- Colin spadl z koně a ten mu svým tělem rozdrtil koleno. Do smrti měl Colin kvůli tomuto úrazu vážné zdravotní potíže.

Jakmile Colin přesedlal na herectví, zamířil z Británie do USA, kde se nejprve věnoval divadlu. Prvním významným filmovým snímkem, ve kterém se objevil, byl "JOURNEY´S END", režírovaný Jamesem Whaelem. Setkání s tímto režisérem se mu stalo osudným, jelikož to byl právě James, kdo přivedl Colina na vrchol kariéry. Pár let po Journey´s End obsadil James Whale Colina do hlavní role svého nového filmu, FRANKENSTEIN (1931). Pro hlavního hrdinu, Dr. Henryho Frankensteina, měl James dávno vytipovaného jiného herce, ale nakonec dal James přednost Colinovi. Film byl samozřejmě naprostým trhákem a Colinova postava se spolu s Netvorem stala postavou s nejsilnějším charakterem, která film výrazně obohacuje. Sami členové štábu tvrdili, že Henry a Netvor jsou dvěma protipóly režisérovi osobnosti, dvěma bytostmi, které se v Jamesovi skrývají.

Po čtyřech letech následovalo rovněž úspěšné pokračování, FRANKENSTEINOVA NEVĚSTA (1935), zatím ještě se stejným štábem i herci. Od třetího dílu totiž nastávaly velké změny, v první řadě v obsazení. Colin Clive byl totiž neodmyslitelně vázán s fenoménem jménem alkohol, a ten se mu stal osudným. Svými problémy s pitím se nikdy netajil a jeho kolegové se ho vždy snažili tolerovat. Mae Clarkeová, představitelka Henryho snoubenky Elizabeth, pro něj měla velké pochopení a vždy se snažila porozumět utrpení, které Colina provázello po celý život. Sama o něm tvrdila, že to byl ten nejkrásnější a nejsmutnější muž, jakého kdy poznala, a také že nikdy nezapomene na jeho něžný, sametový hlas.

Colin byl právem přirovnáván k osobnostem Dr. Jekylla a Mr. Hydea. Umělec s rozervanou osobností, bez ženy a přátel, který se v okamžik, kdy se napil, zcela změnil v jiného člověka. Během natáčení měli vždy všichni obavvy, že se Colin napije a celé natáčení bude ztracené. Deprese a pití ale vyrovnávala Colinova obrovská ambicióznost a ctižádostivost, díky kterým byl ochoten vydat ze sebe maximum a pracovat do úplného vyčerpání.

Colin Clive zemřel ve věku 37 let na následky alkoholismu, necelé dva roky po natočení druhého dílu Frankensteinovi nevěsty.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.