Lennie Niehaus


(Leonard Niehaus)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,  Skladateľ,

Narodený: 11.6.1929

Miesto Narodenia: St. Louis, Missouri, USA

 

...více

Životopis

Lennie Niehaus se narodil 11. Června 1929 v St. Louis v Missouri. Jde o nadšeného milovníka jazzu a blues. V 50. letech se Niehaus setkal při vykonávání vojenských poviností s Clintem Eastwoodem. Niehaus tehdy sloužil u vojenského letectva a Eastwood byl mladý rekrut. Dohromady je svedla právě společná láska k jazzu. Jejich společné přátelství trvalo spoustu let, ale jejich spolupráce na filmech se naplno rozběhla až v roce 1984, kdy Niehaus zkomponoval hudbu pro Eastwoodův temný kriminální thriller STAHUJÍCÍ SE SMYČKA (TIGHTROPE). Od této doby se z obou umělců stali kolegové na plný úvazek a Niehaus byl pro Eastwooda dvorním skladatelem v nadcházejících dvaceti letech.

Jejich spolupráce pokračovala na dalších třech filmech v druhé polovině 80. let. Niehaus složil hudbu k filmům BLEDÝ JEZDEC (PALE RIDER - 1985), BOJOVÉ NASAZENÍ (HEARTBREAK RIDGE - 1986) či biografický film o Charliem Parkerovi BIRD (1988), který sklidil veliký úspěch u filmových a hudebních kritiků, ale fanoušky zůstal prakticky nepochopen. Spolupráce Niehaus - Eastwood pokračovala i v 90. letech. V roce 1990 hned dvěma snímky a to BÍLÝ LOVEC, ČERNÉ SRDCE (WHITE HUNTER, BLACK HEART) a ZELENÁČ (THE ROOKIE).

Asi největší úspěch Lennieho Niehause přinesl rok 1992, kdy zkomponoval hudbu k Oscary ověnčenému snímku NESMIŘITELNÍ (UNFORGIVEN) a definitivně se zařadil do první ligy hollywoodských skladatelů. V dalších letech se Niehaus podílel na snímcích DOKONALÝ SVĚT (A PERFECT WORLD - 1993), MADISONSKÉ MOSTY (THE BRIDGES OF MADISON COUNTY - 1995), ABSOLUTNÍ MOC (ABSOLUTE POWER - 1997), PŮLNOC V ZAHRADĚ DOBRA A ZLA (MIDNIGHT IN THE GARDEN OF GOOD AND EVIL - 1997) či PRAVDA ZABÍJÍ (TRUE CRIME - 1999).

Lennie Niehaus je znám pro své temné tóny a podmanivou hudební linku, přičemž je schopen zakomponovat do hudby i latinsko - americké prvky. V roce 2000 složil hudbu k dalšímu snímku Clinta Eastwooda. Tentokrát šlo o hvězdně obsazené drama VESMÍRNÍ KOVBOJOVÉ (SPACE COWBOYS). V dalších letech se Niehaus trošku upozadil, ale stále spolupracuje na filmech Clinta Eastwooda, ikdyž dnes už nebývá označován jako autor hudby, ale spíše jako hudební konzultant.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.