Annabella Sciorra


(Annabella Gloria Philomena Sciorra)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 29.3.1960

Miesto Narodenia: Wethersfield, Connecticut, USA

 

...více

Životopis

Annabella Gloria Philomena Sciorra se narodila v městečku Wethersfiled ve státě Connecticut a vyrůstala tam, dokud se její rodiče kvůli práci nepřestěhovali do New Yorku. Její otec je veterinář italsko-kubánského původu, její matka, módní návrhářka, je Francouzka. Jako teenager navštěvovala ve 13 letech herecké kurzy Denise Moorea v prestižním HB studiu a později navštěvovala v New Yorku prestižní American Academy of Dramatic Arts.

Od konce 80. let začala být obsazována do filmů, ve kterých ztvárňovala především přítelkyně či manželky hlavních hrdinů. Počátek její filmové kariéry znamenala hlavní role v komedii TRUE LOVE. V roce 1990 za tuto roli získala také nominaci na INDEPENDENT SPIRIT AWARD za nejlepší ženský herecký výkon. Ve stejném roce si zahrála ženu policisty Denise Pecka (Richard Gere) v krimi thrilleru VNITŘNÍ ZÁLEŽITOSTI.

Velký úspěch zaznamenala Annabella v roce 1991, kdy byla obsazena do hlavní ženské role kontroverzního milostného dramatu Spikea Lee HOREČKA DŽUNGLE. V tomto dramatu ztvárnila Američanku italského původu Angelu Tucciovou, která naváže milostný vztah se svým ženatým šéfem, černošským architektem Flipperem (Wesley Snipes). Ve stejném roce si zahrála přítelkyni Jamese Woodse v akční krimi komedii POLDOVI V PATÁCH. V roce 1992 pak opět získala hlavní roli, tentokrát v thrilleru RUKA NA KOLÉBCE. V tomto dramatu hraje vdanou ženu Claire Bartelovou, která velmi pozdě prohlédne úmysly psychopatické chůvy Payton (Rebecca de Mornay) a snaží se svoji rodinu ochránit.

Na konci 90. let si zahrála také v seriálu RODINA SOPRANŮ. Za ztvárnění Tonyho přítelkyně Glorie Trillo v tomto seriálu byla v roce 2001 nominována na cenu Emmy. V posledních letech se objevila v rodičovské roli v dramatu o problémech dospívání DVANÁCTILETÍ a v dramatu o nejdelším mafiánském procesu v americké historii nazvaném DOKAŽTE MI VINU.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.