Barry Evans


(Barry Joseph Evans)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 18.6.1943

Zemřel: † 11.2.1997

Miesto Narodenia: Guildford, Surrey, Anglie, Velká Británie

Miesto úmrtí: Melton Mowbray, Leicestershire, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Celým jménem Barry Joseph Evans se narodil v anglickém městě Guildford roku 1943 jako opuštěné dítě. Ranný věk prožil na internátních školách, které spravují charitativní organizace ve Velké Británii a právě zde byl nalezen jeho herecký talent při školních divadelních hrách, kde si Barry zahrál většinou hlavní roli. Studoval na Italia Conti Academy of Theatre Arts v Londýně a posléze vyhrál stipendium na školu The Royal Central School of Speech and Drama, kde studovala například herečka Kathleen Turner nebo známý herec Laurence Olivier a mnoho dalších hereckých osobností.

Svou kariéru započal v televizním seriálu Camera Three z roku 1964 a následně v dalších letech pokračoval u televize než přišla první výraznější role u filmu a to v komedii Here We Go Round the Mulberry Bush, kde si zahrál nesmělého svůdce slečen. Svůj komický talent humorného baviče zopakoval snad ve své nejznámější roli studenta medicíny a to v seriálu Doktor v domě, který měl úspěch i v naší televizi a dabovaný hlas mu při prvním vysílání propůjčil Viktor Preiss. Seriál měl u diváků velký úspěch a tak následně byl prodloužen dalším seriálem Doctor at Large. V sedmdesátých letech ještě natočil celovečerní filmy Adventures of a Taxi Driver nebo Under the Doctor, kde na sebe docela zajímavě upozornil, avšak pro mnoho evropských diváků zaznamenal výraznější sledovanost v humorném seriálu Mind Your Language.

Po televizním seriálu Emery Presents: Legacy of Murder v období osmdesátých let nakonec  Barry Evans přerušil svou hereckou kariéru a rozhodl se pro práci taxikáře v oblasti Leicestershire. K filmu se ještě vrátil v roce 1993 v The Mystery of Edwin Drood, kde si zahrál vedlejší roli. Poté v roce 1997 byl nalezen ve svém bungalovu za záhadných okolností mrtev a jeho úmrtí je dodnes nevyjasněno.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.