Fabio Testi

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 2.8.1941

Miesto Narodenia: Peschiera del Garda, Itálie,

 

...více

Životopis

Nenápadný štíhlý dlouhán z Itálie ještě dnes mnohým ženám láme srdce drsnými rysy v obličeji a zároveň jemnou citlivou duší umělce. Fabio Testi se narodil 2.srpna 1941 za nerovného společenského uspořádání v Evropě s válečným koncem. Testi se se svými atypickými rysy poměrně jasně dostává před kameru ve svých necelých šestadvaceti létech a coby westernový hrdina a záporák dohromady. Hned další snímek po jeho osobním debutu je nepřekonaný král westernů TENKRÁT NA ZÁPADĚ, kam ho obsazuje Sergio Leone na doporučení italské produkce, která si jej všimla v jeho prvotině.

Fabio však nedostává příležitost v žádném jiném žánru, než-li právě western či válečné drama, což je škoda vzhledem k jeho duševnímu i fyzickému fondu herce. Prochází již s patřičnou slávou snímky ZABIJÁK, CAMORRA či REVOLVER, kde ztvárňuje brilantně hlavní roli hrdiny a v zabijákovi coby chladnokrevný vyzáblý rychlonohý psychopat s potřebou střílet po všem, co je živé. Vězeňské westernové drama ANDA MUCHACHO, SPARA! s krásnou hudbou Bruna Nicolaie je dalším Testiovým trhákem.

Musím říci, že po filmech CESTA K RAJSKÉ SMRTI, ŽENA PRO DVA STŘELCE, LUCA IL CONTRABBANDIERE či MUSSOLINI a jiných se mi Fabio neskonale dobře zapsal jako drsný chlapík se smyslem pro citlivé ztvárnění své postavy a hlavně charismatickým pohledem s tajemným kouskem přísnosti. Jeho, ač možná méně známé kusy stojí za shlédnutí, protože jedná o nezanedbatelné tituly "Stříbrného plátna".
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.