Bruno Nicolai

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

  Skladateľ,

Narodený: 26.5.1926

Zemřel: † 16.8.1991

Miesto Narodenia: Řím, Itálie,

Miesto úmrtí: Řím, Itálie

 

...více

Životopis

Bruno Nicolai se narodil v Římě v květnu roku 1926. Jako den jeho narození je uváděno 26. 5., některé zdroje uvádějí 20. 5. Tento hudební skladatel, dirigent a hudební redaktor, byl nejaktivnější v šedesátých a sedmdesátých let minulého století.

Bruno vystudoval hru na klavír, varhany a kompozici na konzervatoři Santa Cecilia v Římě. Jeho učitelem na klavír, byl Aldo Mantia, komponování učil Goffredo Petrassi. Právě u Petrassiho se Bruno Nicolai seznámil s o dva roky mladším Ennio Morriconem, rovněž rodákem z Říma. Zde začalo jejich přátelství a měli také dlouhodobý pracovní vztah, což můžeme poznat z jejich někdy opravdu podobné hudby.

Bruno skládal hudbu jak pro divadlo, tak pro televizi a film. Proslavil se svou hudbou k westernům (CENTOMILA DOLLARI PER RINGO – 1965, DJANGO SPARA PER PRIMO – 1966, SBOHEM, SABATO – 1971 a další) a také „giallo“ snímkům (zejména snímky Sergia Martina z počátku sedmdesátých let, jako LA CODA DELLO SCORPIONE – 1971 a další). Bruno je také autorem hudby ke snímku CALIGULA (1979), pojednávajícím o jednom z nejúchylnějších panovníků starověkého Říma. Komedie ZENABEL (1969), dobrodružný snímek NA KAŽDÉHO JEDNOU DOJDE (1973), či thriller OPERACE „MLADŠÍ BRATR“ (1967), jsou díla, pod kterými jsou uvedeni jako autorská dvojice Nicolai-Moricone.

Z televizní tvorby připomeňme například seriál z roku 1973 ELEONORA či snímek PAROLE E SANGUE (1983). Posledním filmem, ke kterému Bruno napsal hudbu, byl western z roku 1988 BUCKEYE & BLUE. Bruno Nicolai několikrát použil ve své kariéře pseudonym Paul Clemente. Jako autor je podepsán pod více než sto filmovými tituly, více než stodvacet jich pak ještě řídil jako dirigent či hudební režisér. Jako autor se nejvíce podílel na filmech režisérů Jesus Franco, Alberto del Martino, Giuliano Carnimeo.

Bruno byl profesorem na konzervatoři v Sieně, také byl ředitelem hudebního vydavatelství "Edipan" (Řím). Společně s klavíristou Danielem Lombardim, také založil a řídil časopis „Music ", který se zaměřoval na soudobou hudbu.

Bruno Nicolai, zemřel v Římě 16. srpna 1991 ve věku 65 let. Zanechal po sobě svou ženu a tři dcery. Bruno Nicolai byl velmi uzavřenou osobou ve svém soukromí a o jeho životě není známo moc faktů.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.