Clare Higgins


(Clare Frances Elizabeth Higgins)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 10.11.1955

Miesto Narodenia: Norwich, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Angličanka Clare Higgins se narodila 10. listopadu 1955, jako druhá z pěti dětí v Bradfordu v hrabství Yorkshire. Její rodiče Paula Cecilia (rozená Murphy) a James Stephen Higgins byli irští katolíci a oba pracovali jako učitelé. Clare poslali studovat do klášterní školy, ale v 17 letech studia zanechala a utekla z domova. V devatenácti letech otěhotněla a porodila dítě, které dala následovně k adopci, protože se o něho nedokázala postarat.

V 23 letech absolvovala London Academy of Music and Dramatic Art. Stala se z ní uznávaná divadelní herečka, která si vyzkoušela prkna londýnských divadel a zahrála si i na Broadway. Její první velká filmová role byla ve filmu HELLRAISER (1987), který byl natočen podle povídky Cliva Barkera The Hellbound Heart. Ve filmu si zahrála mrchu Juliu Cotton. O rok později se nechává přemluvit k veleúspěšnému pokračování hororu pod návzvem HELLBOUND: HELLRAISER II (1988). Po těchto filmech už na sebe Clare moc ne filmových plátnech neupozornila. Vyjímkou jsou menší role ve filmech B. MONKEY (1998), STAGE BEAUTY (2004), LIBERTIN (2004), THE GOLDEN COMPASS (2007) a naposled ve spolupráci s Woody Allenem ve filmu CASSANDRA'S DREAM (2008).

Ocenění herečka spíš sbírá na divadelní scéně, kde se stala trojnásobnou držitelkou ceny Olivier Award, kterou uděluje Society of London Theatre. Prvně tuto cenu získala v roce 1995 za roli ve hře Sweet Bird of Youth. V roce 2002 a 2005 vyhrála tuto cenu za roli ve hře Vincent in Brixton.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.