Dennis Christopher


(Dennis Carrelli)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 2.12.1955

Miesto Narodenia: Filadelfie, Pensylvánie, USA

 

...více

Životopis

Dennis Christopher Carrelli se narodil 2.12.1955, matka byla Američanka, otec Ital. Což se může zdát téměř jako humorná skutečnost pro toho, kdo si Dennise pamatuje z filmu BREAKING AWAY (1976), jako Itálií posedlého cyklistu Davida Stollera. Ale nepředbíhejme.

Dennis chodil v letech 1968-1973 na Pennsylvánskou Monsignor Bonner High School. Ve dvanácti letech se objevil ve své první roli, jako mladý Merlin v seriálu THE TIME TUNNEL (1967). Po dokončení střední školy se věnoval divadlu. Hrál nějaký čas v New Yorku, ale byl i členem Living Theatre v Paříži, kde hrál začátkem sedmdesátých let.

V roce 1972 se objevil v téměř nezaznamenatelné roličce hippieho, ve Felliniho ROMA. V letech 1976-1978 přišlo pár malých televizních i filmových roliček, každopádně výrazněji na sebe Dennis upozornil až v roce 1979, kdy se objevil jako Ben Travis v dramatu THE LAST WORD, a ve výše zmiňovaném BREAKING AWAY, jako Dave Stoller. Ta role mu vynesla cenu BAFTA za nejslibnější talent roku, nominaci na zlatý Glóbus, a ještě mnoho dalších cen, i umístění v žebříčkách nadějných mladých hvězd.

Následovala role starým Hollywoodem posedlého mladíka, z něhož se vyklubal sériový vrah, ve filmu FADE TO BLACK (1980). Přišlo ještě pár hlavních rolí, ale i když Dennis Christopher hraje bez větší pauzy dodnes, jedná se většinou o více či méně vedlejší role, ve filmech i seriálech. Objevil se v seriálech jako CRIMINAL MINDS, CSI LAS VEGAS, DRZÁ JORDAN, nebo STAR TREK, a jeho zatím poslední rolí je Leonide Moguy v Tarantinově NESPOUTANÉM DJANGOVI.

Přestože se Dennis Christopher nikdy nestal oscarovým "plakátovým" idolem, je tento 180 cm vysoký blonďák zkrátka kvalitním hercem, a dost z jeho rolí stojí za zapamatování.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.