Peer Raben


(Wilhelm Rabenbauer)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér, Skladateľ,

Narodený: 3.7.1940

Zemřel: † 21.1.2007

Miesto Narodenia: Viechtafell, Bavorsko, Německo

Miesto úmrtí: Mitterfels, Bavorsko, Německo

 

...více

Životopis

Peer Raben, vlastním jménem Wilhelm Rabenbauer, byl německý hudební skladatel. Působil také jako spisovatel, herec, producent a režisér. Narodil se 3. 7. 1940 ve Viechtafellu, části dnešní spolkové země Bavorsko. Po maturitě nejprve studoval pedagogiku na univerzitě v Regensburgu, studium však nedokončil a raději přešel na herectví, které studoval na Folkwang Universität der Künste v Essenu. Následně vystudoval hudební a divadelní vědu na Ludwig-Maximilians-Universität v Mnichově. První angažmá získal roku 1965 v Schaubühne am Lehniner Platz v Berlíně, o rok později přešel do Schauspielhausu ve Wuppertalu v Severním Porýní-Vestfálsku.

Rok 1966 se pro něj stává zlomem. Spolu s Ursulou Straetzovou a Horstem Söhnleinem zakládá v Mnichově divadlo Action-Theater, kde vystupuje jako herec a režisér. Divadlo ale nemá valného trvání a brzy se rozpadá. Naštěstí Raben v květnu 1968 poznává Rainera Wernera Fassbindera, se kterým Action-Theater znovu oživí jako Antiteater. Bylo protikladem městských divadel a spolu s Rabenem a Fassbinderem v něm účinkovali také Doris Mattesová, Hanna Schygullová, Irm Hermannová, Kurt Raab, Hans Hirschmüller, Ingrid Cavenová, Rudolf Waldemar Brem, Harry Baer a Jörg Schmitt. Raben a Fassbinder byli režiséry divadla.

Když v roce 1969 Fassbinder inscenoval svůj první celovečerní film LIEBE IST KÄLTER ALS DER TOD, požádal z finančních důvodů Rabena, aby se postaral o hudbu. Jejich bohatá spolupráce začala na následujícím snímku KATZELMACHER. K nejvýznamějším počinům patří Rabenova hudba k Fassbinderovu nejznámějšímu filmu MANŽELSTVÍ MARIE BRAUNOVÉ či televiznímu seriálu BERLÍN, ALEXANDROVO NÁMĚSTÍ.

Roku 1970 se Raben stal vedoucím Schauspielhausu v Bochumi. Zde spolu s Erwinem Bootzem složil hudbu k revui dle románu Hanse Fallady Kleiner mann - was nun? V roce 1981 natáčí svůj první film HEUTE SPIELEN WIR DEN BOSS. Roku 1992 je ze zdravotních důvodů nucen udělat tvůrčí pauzu a za dva roky se opět vrací k práci. V říjnu 2006 je World Soundtrack Academy oceněn za celoživotní dílo. Umírá po těžké nemoci 22. 1. 2007 ve věku 66 let.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.