Brigitte Bardot

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

Herec,   

Narodený: 28.9.1934

Miesto Narodenia: Paříž, Francie,

 

...více

Životopis

Skutečný symbol francouzského filmu 60. let se narodil 28. září 1934 do docela dobře situované rodiny. Brigitte i její mladší sestra měly co jíst i za války, o víkendech jezdila rodina na venkov a taky chodily do klášterní školy, Brigitte se navíc, jako kdysi její matka věnovala baletu. Naneštěstí příliš vyrostla a nic z toho nebylo. V roce 1950 se její tvář objevila na obálce časopisu Elle, které si všiml režisér Marc Allegret, ten již dříve objevil slavnou Simone Simon. Brigitte se tehdy seznámila s Allegretovým mladým asistentem Rogerem Vadimem, který z ní od jejich prvního setkání (to Brigitte bylo 15 let) hodlal udělat skutečnou hvězdu. Navzdory všemu, v čem byla vychovávána, nedokázala spokojeně žít za tím falešně nevinným výrazem tehdejších dívek z lepších rodin, přesto ho poměrně slušně hrála až do svých osmnáctých narozenin, kdy se za Vadima provdala. To již měla za sebou první pokus o sebevraždu... téměř žádný div u přecitlivělé dívenky, jejíž otec psal básně, a která vždycky hledala ideálního muže, toužila po absolutnu, a po tom, aby se o ni někdo staral a bezvýhradně ji miloval. To po čem nikdy netoužila, bylo stát se hvězdou.

V roce 1955 natočila TA PROKLATÁ ULIČNICE (Cette sacrée gamine), podle Vadimova námětu o ošklivém káčátku, které se za pomoci síťovaných punčoch a rukavic promění v labuť, tedy víceméně příběh o stvoření symbolu BB z obyčejné Brigitte, která jako dítě nosila brýle a rovnátka! Během následujících let hrála v téměř dvou desítkách filmů než přišel ten nejslavnější kousek v její i Vadimově filmografii - ...A BŮH STVOŘIL ŽENU (Et Dieu créa la femme, 1956). To už z Brigitte byla skutečná mezinárodní hvězda, sexy kočka francouzského filmu, později mezinárodní sex-symbol. Tehdy se také seznámila se svým filmovým partnerem Jean-Louisem Trintignantem a rozešla se s Vadimem, který ji však pomohl vytvořit ten charakteristický styl nikdy se neusmívající, ale rty špulící holčičky, tak křehké a přitom nezávislé ženy. Image Brigittiných silně nalíčených očí, které kontrastovaly jen s dlouhými blond vlasy v drdolu zvaném zelí nebo poletujícími okolo hlavy byl základem celé slavné módy nadcházejících šedesátých let. V šedesátých letech taky vydala několik desek s písněmi, které pro ni složil nejčastěji slavný Serge Gainsbourg. Právě nadčasový duet Je t'aime moi non plus byl původně napsaný pro Brigitte...

Následovali KLENOTNÍCI MĚSÍČNÍHO SVITU se sado-masochistickým tématem, opět v režii Vadima. Úspěšná byla také komedie BABETTA JDE DO VÁLKY, podle scénáře Gérarda Ouryho, který nejčastěji spolupracoval s Louisem de Funesem a Jean-Paulem Belmondem. Jejím partnerem byl tentokrát Jacques Charrier, a později se stal Brigittiným druhým manželem a otcem jejího syna Nicolase. Bylo jí 26 let, když točila Clouzotův film PRAVDA, který jí vynesl velmi kladné hodnocení kritiků. Nadchla je právě sebevražednou scénou hlavní hrdinky, aniž kdo tušil, že Brigitte často prožívá obdobné krize. Stala se hvězdou, ani nevěděla jak, a pak už jen unikala před všudypřítomnými reportéry a fotografy, uzavírala se do soukromí... a sotva dotočila PRAVDU opět se pokusila o sebevraždu. Chtěla uniknout z povrchního světa.

Pak natáčela westernovou parodii VIVA MARIA (Viva Maria, 1965) s Jeanne Moreau v režii Louise Malleho a o něco později romantickou komedii MEDVĚD A PANENKA (L'ours et la poupée, 1969), jedním z posledních úspěchů byl RUMOVÝ BULVÁR (Boulevard du rhum, 1971) s Lino Venturou. Pak už přišel jen neúspěšný Vadimův projekt DON JUAN 73 ANEB KDYBY BYL DON JUAN ŽENOU (Don Juan 1973 ou si Don Juan était une femme, 1973), kde se Brigitte například objevila v jedné posteli s Jane Birkin. Vadim ve svých dílech často předcházel svou dobu, ale tentokrát to nevyšlo. Po něm už následoval jen úplně poslední film Brigitte Bardot PŘÍBĚH VELMI DOBRÉHO A VELMI VESELÉHO COLINOTA TROUSSE-CHEMISE (L´histoire tres bonne et tres joyeuse de Colinot Trousse-Chemise, 1973). Brigitte se rozhodla skončit se světem filmu, když jí bylo 39 let a už nikdy se nenechala zlákat možnostmi návratu. Své finance uměla vždycky dobře investovat, takže ani velmi lákavé nabídky k natočení nových filmů neměly šanci. Svůj další život zasvětila jen boji za práva zvířat, která byla vždycky součástí jejího života a věnuje se mu dodnes.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.