Mark Heap

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 13.5.1957

Miesto Narodenia: Kodaikanal, Tamil Nadu, Indie

 

...více

Životopis

Tento anglický herec a komik, který je známý především z televizní tvorby, se narodil 13 května 1957 v indickém městě Kodaikanal. Se svojí kariérou začal ještě v osmdesátých letech jako člen kočovné společnosti předvádějící středověké a raně moderní divadlo. Postupem času se odhodlal vyzkoušet herectví před kamerou.

Po počáteční minirolích se dostal do slavné herecké skupinky čítající takové osobnosti jako Simon Pegg nebo Nick Frost. Jejich první setkání bylo na place televizního komediálního seriálu VELKOVLAK, který zaznamenal velký úspěch u televizních diváků po celé Velké Británii. Souboje v zírání a další až "montypythonské" vtípky diváky velmi nadchly. Po epizodní roli v HOW DO YOU WANT ME přišla další velká role pro Marka v televizním seriálu SPACED, kde hrál paranoidního a výstředního malíře Briana. Po dvou sezónách seriál skončil a Mark nezahálel a objevil se v seriálů JAM Christophera Morrise, známého ze seriálu IT Crowd kde hrál postavu šéfa společnosti. Po šesti epizodách seriál JAM skončil.

Mark Heap nevystupuje pouze v televizi, jako filmového herce jste jej mohli vidět ve snímku JAK NA VĚC s Hughem Grantem, kde hrál učitele ve škole, nebo ve filmu KARLÍK A TOVÁRNA NA ČOKOLÁDU v roce 2005. Svojí třetí tvář jako profesionální komik ukázal po boku Dylana Morana v záznamu jeho show DYLAN MORAN: MONSTER.

V poslední dekádě se přestal věnovat jenom natáčení televizních seriálů a překvapivě přešel i do oblasti nekomediálního filmu. Ve víceméně malých rolích hrál v snímcích VZPOMÍNKY CASANOVY nebo ve filmu Woodyho Allena SÓLOKAPR. Nadále však účinkoval i v televizi a zahrál si roli Dr.Alana Stathama v seriálu GREEN WING a dalších seriálech.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.