Ralf Wolter

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 26.11.1926

Miesto Narodenia: Berlín, Německo,

 

...více

Životopis

Tento německý herec se narodil 26. listopadu 1926 v Berlíně jako syn humoristy, akrobata a zpěváka. Po studiu na herecké akademii v rodném městě začal svou hereckou kariéru v různých berlínských divadlech stejně jako v kabaretu "Schall und Rauch". V roce 1951 získal svou první filmovou roli ve veselohře DIE FRAUEN DES HERRN S. Následovaly další filmy, ve kterých se především staral o humor, např. jako poblázněný sluha ve vybrané anglické domácnosti nebo jako podivín. V letech 1954 až 1958 byl členem kabaretu "Rauchfang" a hrál vedle známých kolegů jako Ruth Stephan, Wolfgang Müller, Edith Hancke a Günter Pfitzmann. Brzy si díky svému humoru a talentu zahrál v nesčetných komediích a muzikálech a stal se miláčkem publika.

Své nejvýznamnější role hrál ve filmových "Mayovkách". Nezapomenutelnou se stala role Sama Hawkense. Poprvé si ho zahrál v roce 1962 v POKLADU NA STŘÍBRNÉM JEZEŘE, dále ve filmech VINNETOU I., OLD SHATTERHAND (oba 1963), VINNETOU III. a dalších. Když v roce 1964 potřeboval producent Artur Brauner hadžiho Halefa Omara pro svůj film ŽUT, vybral si právě osvědčeného Ralfa Woltera. Ve filmech POKLAD AZTÉKŮ a PYRAMIDA BOHA SLUNCE vytvořil postavu Andrease Hasenpfeffera.

S hlavní rolí v sérii 'EIN FALL FÜR TITUS BUNGE' slavil svůj největší televizní úspěch. V průběhu své herecké kariéry natočil okolo 120 kinofilmů. Kromě toho byl angažován pro dabing ("ASTERIX IN AMERIKA" či "WINNETOONS", kde dabuje svého Sama Hawkense).
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.