...více

Životopis

Olivia de Havilland se narodila v Tokiu 1. 6. 1916. Její matka se jmenovala Lilian de Havilland - Fontaine. Otec Walter de Havilland. Sestrou Olivie de Havilland je také známá divadelní a filmová herečka Joan Fontaine, která se narodila také v Japonsku v roce 1917.

Olivia i Joan byly několikrát nominovány na Oscara. Zatím co Joan získala "jen" jednoho, Olivia byla úspěšnější, a bylo to za úspěšně ztvárněné role ve filmech "To Each His Own" v roce 1946, a za film "The Heiress" v roce 1949. Je jednou ze stálic amerického hvězdného nebe. Olivia famozně hrála také v dalším filmu "The Dark Mirror".

Olivia de Havilland hrála různé typy rolí, ať už to byly dobrodružné, romatické nebo i dramata, ve kterých předvedla celou škálu svého vyzrálého hereckého umění. Se studiem Warner Bros. měla exkluzivní smlouvy. Jejím častým partnerem v době jejich začátků byl především Errol Flynn (Kapitán Blood, Dobrodružství Robina Hooda, Santa Fé Trail).

V současné době žije Olivia de Havilland i ve svém poměrně vysokém věku 87 let v Paříži, ve Francii, kterou si velmi oblíbila. Žije u své provdané dcery. Hovoří vedle svého mateřského jazyku plynně francouzsky. Občas navštíví své příbuzné a přátele v USA. Její oblíbenou rolí byla "Melanie" v Jih proti severu (Gone with the Winds) kde hrála spolu s Vivien Leigh, Clarkem Gablem a Leslie Howardem.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.