Scatman Crothers


(Benjamin Sherman Crothers)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 23.5.1910

Zemřel: † 22.11.1986

Miesto Narodenia: Terre Haute, Indiana, USA

Miesto úmrtí: Van Nuys, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Vlastním jménem Benjamin Sherman Crothers pocházel z americké Indiany. Do světa showbyznysu se nejprve prosadil jako muzikant a tanečník. Již od patnácti let účinkoval v převážně jazzových hudebních skupinách. Ovládal hru na několik nástrojů, mimo jiné piano, kytaru a bicí. Zpočátku vystupoval hlavně v nočních klubech a zábavních podnicích. Hrál dokonce i před proslulým gangsterem Al Caponem.

Ve 30. letech zformoval svoji první profesionální kapelu a roku 1948 s ní přesídlil do Kalifornie. Později vydal i mnoho úspěšných sólových singlů a alb. Mezi jeho nejznámnější písně, které často i sám složil patří "The Gal looks good", "Nobody knows why", "I was there" nebo "A man´s gotta eat".

Od 50. let se začal věnovat rovněž filmovému a televiznímu herectví. Byl blízkým přítelem Jacka Nicholsona a zahrál si s ním ve čtyřech filmech, včetně oscarového PŘELETU NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM v režii Miloše Formana a Kubrickově slavném hororu OSVÍCENÍ. Mihnul se i v klasickém třemi Oscary oceněném muzikálu HELLO, DOLLY!

Jeho parketou byly hlavně vedlejší role, kde mohl uplatnit své taneční a hudební nadání. Občas se podílel i na tvorbě filmové hudby. Také často propůjčoval svůj hlas animovaným postavičkám (ARISTOKOČKY, HONG KONG PHOOEY, TRANSFORMERS). Objevil se ve spoustě populárních seriálů (STARSKY AND HUTCH, CHARLIEHO ANDÍLCI, INCREDIBLE HULK, ..).

V roce 1985 mu byla diagnostikována rakovina plic. Scatman svoji práci miloval a věnoval se jí až do posledních sil. Zhoubné nemoci podlehl v roce 1986. Za svůj nezpochybnitelný přínos americké kinematografii byl poctěn hvězdou na hollywoodském chodníku slávy.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.