Alice Faye


(Alice Jeanne Leppert)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 5.5.1915

Zemřel: † 9.5.1998

Miesto Narodenia: New York, New York, USA

Miesto úmrtí: Rancho Mirage, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Alice Faye, vlastním jménem Alice Jeanne Leppert se narodila 5. 5. 1915 v New Yorku. Jak o ní později psali ve filmových časopisech... "je jako růže, která se narodila, aby potěšila diváky a posluchače svým zpěvem, a mimořadně sympatickým hereckým projevem...“

Svou karieru nastartovala jako zpěvačka se zajímavě zabarveným altem - kontra altem, a až později, když se jak sama říkávala „trochu otrkala“ na podiích a různých klubech kde vystupovala, se začala ucházet o možnost zahrát si ve filmu. Hollywood jí věnoval svou pozornost, když byla obsazena do role Mony Vale ve filmu Scandals v roce 1934 (tehdy jí nebylo ještě 19 let). Zastínila svým výkonem dokonce již známou herečku Lilian Harwey. Divákům i kritikům se zalíbila a Alicina kariéra šla vzhůru.

V roce 1935 už hrála ve filmech především s hudební tématikou, jako třeba Music is Magic, King of Burlesque, Chudá bohatá holčička (s Shirley Temple), Sing Baby Sing, Slečna spisovatel, Chicago hoří, nebo On The Avenue. Přichází rok 1938, a slavný film s neméně slavnými hereckými kolegy - Tyrone Powerem a Donem Ameche - „Alexandrův Ragtime Band“, kde si zahrála roli zpěvačky Stelly Kirby se spoustou parádní hudby a zpěvu.

Natáčela každý rok průměrně 3 filmy, ale přesto, že svou profesi velice milovala, nemínila jí podřídit svůj soukromý život. Vdala se v roce 1941 za majitele hotelů Phila Harrise. Do roku 1945 ještě natočila 8 filmů, ale pak se rozhodla pro rodinu. Narodily se jí dvě dcery, kterým se bezezbytku věnovala.

K filmu se vrátila až po letech a to ve State Fair v roce 1962. Následoval film The Magic of Lassie s hercem Jimmy Stewartem (1978). Nahrávala gramofonové desky a občas pořádala koncerty. Zajímavé je, že došla větší oblíbenosti ve Velké Británii než v samotných Státech.

Čtyři dny po svých narozeninách 9. května 1998 umírá Alice Faye na rodinném ranči Mirage v Kalifornii ve věku 83 let.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.