Patsy Kensit


(Patricia Jude Francis Kensit)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

9.0/10 (1 hlas)

Herec,   

Narodený: 4.3.1968

Miesto Narodenia: Hounslow, Londýn, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Uhrančivá kráska, známá spíše trojicí svých manželství se známými zpěváky, než svou hereckou prací, se narodila 4. března 1968 v londýnském Hounslow jako Patricia Jude Francis Kensit a poprvé stála před kamerou v reklamě, když jí byli čtyři. Na filmovém plátně debutovala o dva roky později v dramatu VELKÝ GATSBY (1974), kde představovala dceru Mii Farrow a Bruce Derna. Podobně hvězdné obsazení (Elizabeth Taylor, Jane Fonda, Ava Gardner) měla i koprodukční pohádka MODRÝ PTÁK (1976), v níž si zahrála svou první hlavní roli. Film natočil proslulý mág stříbrného plátna George Cukor podle novely nositele Nobelovy ceny Maurice Maeterlincka a osmiletá Patsy tu ztvárnila jednoho ze dvou sirotků na cestě za štěstím symbolizovaným modrým ptákem (pro film namodro obarveným holubem).

Pak pomalu šplhala přes vedlejší role v převážně televizních filmech k rolím hlavním (rodinný ADVENTURES OF POLLYANNA, drama FROST IN MAY, scifi seriál „LUNA“), ale průlom zaznamenala až jako modelka Suzette v úspěšném muzikálu ABSOLUTNÍ ZAČÁTEČNÍCI (1986). Zahrála a zazpívala si tu s Davidem Bowiem (zřejmě jediným britským zpěvákem, za kterého nebyla nikdy provdaná), a to mj. i píseň HAVING IT ALL, kterou si sama napsala a slavila s ní omezený úspěch v britské hitparádě. V té době rovněž vystupovala jako zpěvačka s poměrně úspěšnou popovou skupinou Eighth Wonder, se kterou se opakovaně objevila v televizní hitparádě Top of the Pops.

U nás Patsy známe především z Donnerovy SMRTONOSNÉ ZBRANĚ 2 (1988) a komorního duchařského hororu NÁVRAT MRTVÝCH (1994). Ve ZBRANI obdařila svým křehkým půvabem sekretářku podlého jihoafrického diplomata kšeftujícího s drogami, jejíž násilnou smrt mstí Mel Gibson, v NÁVRATU, natočeném podle stejnojmenné novely Henryho Jamese, okouzlila jako roztomile vyjukaná guvernantka dvou sirotků, do jejichž impozantní venkovské rezidence se začne jednoho dne vkrádat zvláštní zlo. Z její dlouhé, ale nepříliš zajímavé filmografie ještě rozhodně stojí za pozornost její velké sólo TWENTY-ONE (1991), drama o mladé ženě ohlížející se za svým dosavadním milostným životem.

Jak už jsem zmínil v úvodu, Patsy osudově přitahují hudební hvězdy a to už od patnácti, kdy chodila se zpěvákem Gary Kempem ze skupiny Spandau Ballet. Jejím prvním manželem byl v letech 1988-1991 Dan Donovan z Big Audio Dynamite, následovaný Jimem Kerrem (1992-1996) ze Simple Minds (se kterým má syna), kterého 1997-2000 vystřídal Liam Gallagher z Oasis (se kterým má dalšího syna). V současnosti žije sama v Londýně, kde se věnuje natáčení populární nekonečné (běží od roku 1972!) mydlinkové opery „EMMERDALE FARM“, do které vstoupila v roce 2004 a za niž získala cenu Best Episode na The British Soap Awards.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.