Margot Kidder


(Margaret Ruth Kidder)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 17.10.1948

Miesto Narodenia: Yellowknife, Severozápadní teritoria, Kanada

 

...více

Životopis

Celým jménem Ruth Margaret "Margot" Kidder (narozená 17. října 1948) je kanadská herečka. Nejvíce ji proslavila role Lois Laneové ve čtyřech filmech SUPERMAN po boku Christophera Reevese.

Margot Kidder pochází z pěti dětí. Narodila se v Yellowknife na severozápadu Kanady. Jejími rodiči byli učitelka dějepisu Jill (rozená Wilson) a Kendall Kidder, odborník na výbušniny a důlní inženýr. Díky jeho obtížné profesi se rodina často stěhuje za prací a malá Margot má tak problémy s hledáním nových kamarádů. To se podepisuje na její psychice. Ve 14 letech se díky tomu pokouší o sebevraždu. Rodiče jí tedy posílají do internátní školy, kde si nachází přátele a začíná hrát ve školních představeních. Má sestru Annie a tři bratry, Johna, Michaela a Petera. Dále má neteř Janet Kidder, která je také herečkou.

Po ukončení studií se stěhuje do Los Angeles, kde zkouší štěstí v hereckém oboru. Od roku 1960 se objevuje v řadě televizních seriálů pro CBC, např. v dramatické sérii WOJECK (1966 – 1968), nebo také v ADVENTURES IN RAINBOW COUNTRY (1970-1971). Dále se objevuje např. v roli barmanky Ruth ve westernové sérii NICHOLS. Časem v dalších seriálech NBC a několika nízkorozpočtových filmech, jako např. v roce 1968 v krátkém filmu THE BEST DAMN FIDDLER FROM CALABOGIE TO KALADAR. Nato si zahrála větší roli v komedii VESELE, JEN VESELE (Gaily, Gaily, 1969) po boku Beau Bridgese, po níž přišla hlavní role v komedii QUACKSER FORTUNE HAS A COUSIN IN THE BRONX (1970) s Genem Wilderem. Po těchto zkušenostech a dalších menších rolích v televizi jí její touha po lepších výkonech tlačí ke studiu herectví v New Yorku.

Po dalších rolích v televizi se vrací do Hollywoodu a za nedlouho přichází první úspěch dvojrolí Danielle Bretonové/Dominique Blanchionové v thrilleru SESTRY (Sisters, 1973) s Charlesem Durningem. Roku 1975 se nechává fotit pro italský Playboy. Otěhotní a odchází z filmového plátna na tříletou mateřskou dovolenou. Její návrat k herectví po mateřské dovolené je famózní. Přijímá totiž roli Lois Laneové v trháku SUPERMAN (1978) i jeho třech pokračováních. Mezi tím hraje jednu z hlavních rolí v hororu HOROR V AMITYVILLE (Amityville Horror, 1979) s Jamesem Brolinem a Rodem Steigerem.

Roku 1990 začíná válka v Perském zálivu. Margot pokouší štěstí v politice. V roce 1996 píše svou biografii, ale stále více se projevuje její psychická labilnost, která vede k nervovému zhroucení a Margot musí být hospitalizována. Např. v roce 1990 byla účastníkem dopravní nehody a roku 1996 byla nalezena nahá v křoví v Los Angeles. Po léčení se opět vrací k herectví.

Jejím prvním manželem byl v letech 1976-77 americký spisovatel Thomas McGuane, se kterým má dceru Maggie (*28.10.1976). V letech 1979-80 byl jejím manželem herec John Heard a v letech 1983-84 pak francouzský režisér Philippe de Broca. Žádné její manželství nemělo dlouhé trvání a nevydrželo déle než jeden rok. Od svého posledního rozvodu nevyhledává dalšího muže a otevřeně tvrdí, že dává přednost přátelství svého psa. Má dvě vnoučata Mazie Kirn a Charlie Kirn od její dcery a spisovatele Waltera Kirna.

Roku 2007 se herečka zpovídá a tvrdí, že již 11 let nemá psychické potíže, díky přírodní medicíně Abrama Hoffera. 23. Srpna 2011 je zatčena při protestech kvůli plánovanému prodloužení ropovodů a plynovodů Keystonského systému (potrubní systém na přepravu ropy z Athabasca Oil Sands v severovýchodní Albertě v Kanadě do rafinérií v Illinois a Oklahoma a dále na americké pobřeží Mexického zálivu).
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.