Helmut Berger


(Helmut Steinberger)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

Herec,   

Narodený: 29.5.1944

Miesto Narodenia: Bad Ischl, Rakousko,

 

...více

Životopis

Helmut Berger se narodil 29. května 1944 v rakouském měste Bad Ischl v rodině hoteliérů. Kariéru začal jako model v Londýně a Paříži a hrál v televizních reklamách. Roku 1965 odešel do Itálie, kde na univerzitě v Perugii studoval italštinu. Poprvé jej objevil slavný italský režisér LUCHINO VISCONTI a obsadil jej do svého filmu ČARODĚJKY (1966), na kterém spolupracovali i jiní slavní tvůrci jako VITTORIO DE SICA, PIER PAOLO PASOLINI ČI MAURO BOLOGNINI.

Hned po tomto debutu si zahrál v patrně nejlepším a nejznámějších filmu své kariéry- SOUMRAK BOHŮ (režie opět VISCONTI), kde ztvárnil mladého šlechtice Martina von Essenbecka. Jeho další spolupráce s Viscontim přinesla další snímky jako- LUDWIG (1972) nebo RODINNÝ PORTRÉT (1974). Další slavnou roli nacistického důstojníka mu přinesl kontroverzní italský režisér TINTO BRASS ve filmu SALON KITTY (1975).

V USA se proslavil rolí Petere De Vilbise ve známém seriálu DYNASTIE. Na konci 80. let jsme jej ještě mohli vidět ve snímcích KRYCÍ JMÉNO: SMARAGD s Edem Harrisem v hlavní roli a také v závěrečném dílu Mafiánského eposu KMOTR III. (r. F. F. Coppola). V tomto období byl v Itálii stíhán a zatčen za držení drog. Od té doby se už v pořádném snímku neobjevil a hraje hlavně v televizních filmech a seriálech, kde dostává malé role. Neúspěšně se pokusil o vlastní produkci a režii.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.