Judy Garland


(Frances Ethel Gumm)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 10.6.1922

Zemřel: † 22.6.1969

Miesto Narodenia: Grand Rapids, Minnesota, USA

Miesto úmrtí: Chelsea, Londýn, Velká Británie

 

...více

Životopis

Judy Garland se narodila jako Frances Ethel Gumm v americkém městě Grand Rapids ve státě Minnesota. Již od dětství ráda zpívala a od sedmi let vystupovala ve skupině se svými sestrami. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a talentované děvčátko záhy poznalo svět Hollywoodu.

Své největší a nejslavnější role se Judy dočkala o deset let později v roce 1939, kdy ztvárnila malou Dorotku ve fantastickém muzikále ČARODĚJ ZE ZEMĚ OZ. Ve filmu zazpívala úžasnou píseň Over The Rainbow a film nakonec získal čtyři Oskary. Další ohromný úspěch přišel v roce 1944 rolí ve filmu SETKÁME SE V ST.LOUIS, do kterého ji obsadil její tehdejší manžel Vincente Minnelli. S ním měla dceru Lizu Minnelli, která kráčela ve šlépějích své slavné matky. Další ze slavných filmových muzikálů Judy Garland byla VELIKONOČNÍ PŘEHLÍDKA z roku 1948, kde jí byl hereckým partnerem skvělý tanečník Fred Astaire.

V roce 1954 byla nominována na Oskara za hlavní ženskou roli ve filmu ZRODILA SE HVĚZDA. Další nominace přichází roku 1961 za filmové drama NORIMBERSKÝ PROCES, ale ani tu neproměnila ve vytouženou zlatou sošku.

Jejím posledním celovečerním filmem je ÚDOLÍ PANENEK z roku 1967. Krásná a talentovaná Judy již od svého prvního úspěchu bojovala se závislostí na růzých lécích a ta se jí stala osudnou. Ve svých 47 letech, roku 1969 umírá na předávkování.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.