Rex Harrison


(Reginald Carey Harrison)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 5.3.1908

Zemřel: † 2.6.1990

Miesto Narodenia: Huyton, hrabství Lancashire, Anglie, Velká Británie

Miesto úmrtí: New York, New York, USA

 

...více

Životopis

Rex Harrison se narodil 5. března 1908 v Huytonu nedaleko Liverpoolu. Jeho otec byl lékárníkem a představoval si, že ze syna bude úředník. Jenže mladého Rexe lákalo divadlo a tak odešel k liverpoolské společnosti, s níž cestoval po Anglii. To byla výborná průprava pro jeho další práci, kterou našel ve Spojených státech, kde začal točit svoje první filmy. Jeden z jeho úspěchů té doby byl snímek BOUŘE V ŠÁLKU ČAJE (1937), kde měl za partnerku Vivien Leighovou.

Jeho umělěcká dráha realizovaná tehdy v Hollywoodu, tak i na londýnských divadelních scénách přerušila válka. Bojoval v řadách britského letectva a dosáhl hodnosti plukovníka.

Po skončení války se jeho filmové umění rozvíjí naplno. K jeho úspěšným snímkům patří DOBRODRUŽSTVÍ PANÍ MUIROVÉ (1947), UPRCHLÍK (1948), KLEOPATRA (1963). Ovšem za největší úspěch a životní role vděčí hře My Fair Lady. Na Brodwayi jí hrál plné tři roky a filmová verze MY FAIR LADY (1964) mu vynesla nejvyšší americké ocenění - Oscara. Celkem natočil na padesát filmů a jedním z posledních byl snímek ASHANTI (1979).

Rex Harrison ve svých rolích ztělesňoval obvykle gantlemany a svůdce, jímž žádná z žen na plátně neodolala. Ostatně neodolaly mu ženy i v osobním živote. Svědčí o tom i jeho šest manželství, ze kterých tři syny vyženil a dva měl vlastní, Noel (herec, zpěvák) a Carey (dramatik).

Rex Harrison ve věku 82 let zemřel na rakovinu. Bylo to 2. června 1990. Zemřel jako pravý bohatýr. Nemoc doslova ignoroval a jestě několik dní před smrtí vystupoval na Brodwayi v Maughamově hře Kruh.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.