Heinz Rühmann


(Heinrich Wilhelm Rühmann)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 7.3.1902

Zemřel: † 3.10.1994

Miesto Narodenia: Essen, Německo,

Miesto úmrtí: Aufkirchen, Berg, Bavorsko, Německo

 

...více

Životopis

Heinz Wilhelm Rühmann se narodil v roce 1902 ve westfálském Essenu. Tento sympatický herec a příležitostný zpěvák započal svoji kariéru v německých muzikálových komediích, za všechny jmenujme DIE DREI VON DER TANKSTELLE z roku 1930. Záhy se stal natolik populární, že si jej oblíbila řada významných a smutných postav německých a nakonec i světových dějin, jako byli Adolf Hitler, Joseph Goebbels, ale i Anne Franková, známá židovská autorka literárního svědectví o nacistickém holocaustu. Ta údajně měla vyvěšenou jeho fotku nad postelí v tajném úkrytu v amsterdamském domě, kde se i s rodinou vyhýbala transportu do koncentračního tábora.

Rühmannova popularita neklesala během druhé světové války, ale ani po ní. Jeho nejznámější jsou úlohy v komediích DIE FEUERZANGENBOWLE, ICH VERTRAUE DIR MEINE FRAU AN (zde si po jeho boku zahrála Adina Mandlová) či DER HAUPTMANN VON KÖPENICK a rovněž v kriminálních dramatech jako ES GESCHAH AM HELLICHTEN TAG neboMAIGRET UND SEIN GRÖßTER FALL, ve kterých zaujal seriózními postavami úspěšných vyšetřovatelů. Zahrál si rovněž v ústřední roli německé variace na klasiku Jaroslava Haška DER BRAVE SOLDAT SCHWEJK.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.