Peter Davison

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 13.4.1951

Miesto Narodenia: Streatham, Londýn, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

„Sny jsou důležité, nikdy je nepodceňujte" – Peter Davison jako pátý Doktor Who.

Peter Davison, Celým jménem Peter Malcolm Gordon Moffett Davison, se narodil třináctého dubna roku 1951 ve StreatHam v Londýně v Anglii ve Velké Británii. Je to anglický herec, režisér, scénárista, divadelník, komik, bavič, moderátor a skladatel.

První zmínka o jeho herecké kariéře se datuje až do roku, kdy nastoupil na Central School of Speech and Drama. Jedná se o poněkud pozdější zmínku, a tak není jisté, zda v jeho dětství u něj propukla nějaká ta náklonost k umění, či ne. Zde také dostal svou první práci spjatou s hereckou branží a to asistenta stážového manažera v Nottingham Playhouse, kde si také zvolil své umělecké jméno Peter Davison, aby se vyhnul pomýlení, které mohlo tehdy nastat vzhledem k tomu, že si ho mohli splést s hercem a režisérem Peterem Moffattem, se kterým později pracoval.

První role ve filmu přišla v roce 1974 a to ve snímku Warship. Jeho první práce v televizi, coby herce, začala o rok později a to v The Tomorrow People, kde ztvárnil mimozemšťana Elmera, který přiletěl na planetu zemi se svou sestrou a matkou, již nazýval Mama. Pravdou bylo, že to nebyla nijak zajímavá a atraktivní role, ale Peteru stačila k tomu, aby zaujal, protože se mu potom začali hrnout různé nabídky. Ať už to bylo v Love for Lydia o dva roky později, či v All Creatures Great and Small, kde účinkoval prakticky až do roku 1990.

Jelikož měl mnohé již za sebou a byl uznávaným hercem ve Velké Británii, dostalo se mu od BBC pocty, aby v roce 1981 ztvárnil novou pátou podobu Doktora Who, která by vystřídala čtvrtého Doktora Who, jehož ztvárnil Tom Baker. V seriálu pak zůstal až do roku 1984, kdy byl zase naopak on vystřídán. To mu ale nebránilo v tom, aby se navrátil do role doktora ještě několikrát. Nedávno tomu bylo třeba ve snímku The Five(ish) Doctors Reboot.

Krom mnohých seriálů a filmů, v nichž se objevil, nezůstal zapomenut ani v tomto století, ačkoliv většinu své herecké kariéry zanechal v tom minulém. Příkladem budiž The Last Detective, kde ztvárnil postavu Dangerous Davies v letech 2003 až 2007, či v ještě známějším seriálu Law and Order, kde ztvárnil plnohodnotnou roli postavy Henryho Sharpe.

V soukromém životě se věnuje především své rodině. Svojí třetí manželce herečce a spisovatelce Elizabeth Morton, se kterou má dva syny Luise a Joela (ti se objevili ve snímku The Five(ish) Doctors Reboot). Má dospělou dceru z druhého manželství Georgii Moffett, která je provdaná za Davida Tennanta, se kterým má tři děti (což je častým terčem fanoušků Doktora Who). Ve volných chvílích pak píše a vymýšlí scénáře pro rádiové hry pro BBC Radio 4, se kterým také spolupracuje.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.