Timothy Hutton


(Timothy Tarquin Hutton)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

Herec, Režisér,  

Narodený: 16.8.1960

Miesto Narodenia: Malibu, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Pochází z herecké rodiny a již během studií na střední škole hrával po boku svého otce – obzvláště pak v době prázdnin – v divadle. Pro jeho výrazný talent, a podporující rodinné zázemí, se již v ranném mládí stal vyhledávaným a dobře obsazovaným hercem. Jeho první velká role v televizním filmu DLOUHÁ CESTA DOMU (1980) mu vynesla nominaci na Zlatý Glóbus a filmová role psychicky nevyrovnaného mladíka zápasícího s těžkými depresemi v rodinném dramatu OBYČEJNÍ LIDÉ, jež tentýž rok natočil pod režií Roberta Redfora mu sedla natolik, že za ní získal jak Zlatý Glóbus tak Oscara.

Že jeho ocenění nebylo náhodné prokázal dalším, neméně vynikajícím výkonem v psychologickém thrilleru režiséra S. Lumeta DANIEL (1983). V roce 1983 se objevil v ZPEČETĚNO V NEBI , duchařské komedii, jež měla ukázat, že není jen hercem psychicky traumatizovaných, vážných charakterů.

Po mimořádných filmových a televizních úspěších se v r. 1989 vrací na prkna jež znamenají svět a na Newyorské divadelní scéně ve hrách MILOSTNÉ DOPISY A PŘEDEHRA K POLIBKU opět prokázal svůj talent. Ale ani post filmové hvězdy, ani pozice ceněného divadelního herce nadanému Huttonovi úplně nestačila a v letech 1985 se režisérsky podílel na televizním seriálu Stevena Spielberga NEUVĚŘITELNÉ PŘÍBĚHY, v r. 1998 režíroval drama TUNEL DO ČÍNY a zatím naposled v r. 2001 se stal jedním z pěti režisérů úspěšného televizního seriálu DETEKTIV NERO WOLFE.

Při natáčení filmu JARNÍ VODY (1989) pro televizi HBO, v italsko-britské koprodukci, zavítal do Prahy, kde se valná většina tohoto romantického snímku natáčela. Jeho filmografie čítá více než 70 rolí, kromě toho režíruje, produkuje, ale i skládá muziku a píše scénáře. Do roku 1990 žil s herečkou Debrou Winger. Od r. 2000 je jeho ženou Aurore Giscard d´Estaing, neteř bývalého francouzského prezidenta, s níž vychovává jednoho potomka.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.