Brad Dexter


(Boris Malanovich)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 9.4.1917

Zemřel: † 12.12.2002

Miesto Narodenia: Goldfield, Nevada, USA

Miesto úmrtí: Rancho Mirage, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Narodil se jako Boris Milanovich, coby potomek Srbských přistěhovalců, 9. dubna 1917. V mládí se věnoval boxu a vedl si v něm celkem dobře. Během Druhé světové války byl u Air Corps, kde byl přidělen k armádnímu hereckému sboru a vystupoval zde pod pseudonymem Barry Mitchell.

Po válce se dále věnoval činohře a zkoušel uplatňovat svůj talent i v malých filmových roličkách. Až jej v roce 1950 obsadil režisér John Huston do svého filmu ASFALTOVÁ DŽUNGLE. Zde již hrál jako Brad Dexter. Díky tomuto filmu si jej všimli i ostatní režiséři a obsazoval jej i do svých snímků. Kvůli své vysoké a urostlé postavě (188 cm) hrál menší role ostrý hochů, padouchů a dobrodruhů (např. PLUJ TIŠE, PLUJ HLUBOKO, VON RYANŮV EXPRES či POSLEDNÍ VLAK Z GUN HILLU).

V roce 1960 jej John Sturges obsadil do své westernové legendy SEDM STATEČNÝCH. Brad si zde zahrál jednoho ze "sedmi", zlatokopa Harryho. Díky této roli se stal známým, i když ve stínu ostatních hvězd tohoto filmu. Bohužel jej žádnou svou rolí nepřekonal a ani žádnou větší roli nedostal. Herectví se věnoval do konce 70. let, poté se živil jako producent. Brad Dexter zemřel 12. prosince 2002.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.