John Candy


(John Franklin Candy)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 31.10.1950

Zemřel: † 4.3.1994

Miesto Narodenia: Toronto, Ontario, Kanada

Miesto úmrtí: Durango, Mexiko

 

...více

Životopis

Rodák z kanadského Toronta začal hrát už během studií žurnalistiky Centennial Community College. Od počátku 70. let se začal objevovat ve filmech. V r. 1972 se připojil ke známé chicagské divadelní skupině Second City Theatre, kde působil dva roky. Následně se vrátil do Toronta kde založil divadelní soubor Second City (jehož členy byly třeba i Eugene Levy nebo Dan Aykroyd), jehož satirické inscenace vedly ke vznku mimořádně úspěšného televizního seriálu.

John Candy se na něm podílel jako herec i autor, což mu dvakrát vyneslo cenu Emmy a další příležitosti nejen v televizi, ale i ve filmu. Díky komickému nadání, podloženém prostorově výraznou postavou se v 80. letech prosadil zejména v komediálním žánru (ŽBLUŇK!, STRÝČEK BUCK, SÁM DOMA..) ale dokázal, že umí zahrát i dramatické party (J.F.K.). Těsně před svojí předčasnou smrtí v r. 1994 si ještě zahrál v nesmírně populární komedii KOKOSY NA SNĚHU, kde ztělesnil bývalého bobového šampiona Irvina Blitzera, který je tak trochu proti své vůli nucen trénovat právě vzniklé jamajské národní mužstvo na Olympijských hrách v Calgary. A také režíroval televizní komedii RUKOJMÍM NA JEDEN DEN.

John byl také velkým sportovním fanouškem a spolu s Brucem McNallem a Waynem Gretzkým vlastnil fotbalový klub Toronto Argonauts.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.