Giovanna Mezzogiorno

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 9.11.1974

Miesto Narodenia: Řím, Itálie,

 

...více

Životopis

Rodačka z Říma je dcerou herce Vittoria Mezzogiorno (1941-1994) a jeho partnerky, taktéž herečky, Cecilie Sacchi. Studovala herectví v Paříži, debutovala v roce 1995 rolí Ofelie v Brookově adaptaci Hamleta Qui Est La. Filmovou kariéru začala o dva roky později ve filmu Sergia Rubiniho IL VIAGGIO DELLA SPOSA, pokračovala snímkem Michela Placida DEL PERDUTO AMORE (1998) a televizním snímkem PIU LEGGERO NON BASTA - během natáčení se seznámila s Stefanem Accorsim, který jí zůstal životním partnerem až do roku 2001.

O dva roky později si zahrála v mezinárodně obsazené televizní minisérii BÍDNÍCI a o další rok později ztvárnila roli Giulie v Mucciniho L'ULTIMO BACIO. Za roli mladé novinářky Ilarie Alpi ve filmu ILARIA ALPI - IL PIU CRUDELE DEI GIORNI obdržela Stříbrnou stuhu. Následuje významná role Giovanni v Ozpetkově OKNĚ NAPROTI, která jí vynesla několik cen, mezi nimi Davida di Donatella a další Stříbrnou stuhu. Následovaly filmy L'AMORE RITORNA a LA BESTIA NEL CUORE. Posledně uvedený film byl jmenován na Oscara za nejlepší zahraniční film. V roce 2006 si zahrála po boku Javiera Bardema v LÁSCE ZA ČASŮ CHOLERY. Mezi její poslední filmy patří LEZIONI DI VOLO a VINCERE (točí se v roce 2008).

Od roku 2003 žije s hercem Danielem Anzellotim.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.