Fred MacMurray


(Fredrick Martin MacMurray)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 30.8.1908

Zemřel: † 5.11.1991

Miesto Narodenia: Kankakee, Illinois, USA

Miesto úmrtí: Santa Monica, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Původně chtěl být muzikantem a díky tomu se také dostal s orchestrem na Brodway. V polovině 30tých let už se ale věnuje filmu. Podepisuje smlouvu s Paramout pictures (1934) a to na 7 let. Hraje ve spoustě filmů, přičemž jeho nejdůležitější první role je ve filmu ALICE ADAMSOVÁ (1935), kde se setkává s Katharine Hepburnovou. O dva roky později si spolu zahrají ještě ve filmu TRUE CONFESSION. V roce 1936 se setkává s Henry Fondou ve filmu TAIL OF THE LONESOME PINE. Za druhé dvětové války na sebe dále upozorní ve válečném dramatu HLOUBKOVÝ BOMBARDÉR (1941).

Nejzásadnější nejslavnější a bezpochyby i životní ovšem byla role pojišťovacího agenta Waltera ve filmu POJISTKA SMRTI (1944). Tento film je považován za jeden z nejlepších ve svém žánru. Fred byl tímto katapultován na pozici jednoho z nejlépe placených herců Holywoodu (stejně tak jeho herecká partnerka Barbara Stanwyck). V roce 1947 dostává menší roli ve filmu BRUTAL FORCE. Později se v roce 1954 setkává s Humphrey Bogartem ve filmu VZPOURA NA LODI CAINE. Ze stejného roku pochází další jeho známá role policisty ve filmu PUSHOVER. V průběhu 50tých A 60tých let se objevuje ve snímcích jako BYT nebo ROZTRŽITÝ PROFESOR, ale už se věnuje spíše televizní tvorbě. Jeho asi poslední úspěch je hlavní role v TV seriálu MY THREE SONS (1960-1972).

Za svoji kariéru, která trvala přes 30 let, natočil Fred ohromné množství filmů. Nikdy ovšem nezískal oscara nebo nějaké významější ocenění. Přesto byl ve své době hvězdou první velikosti a některé jeho role nebudou zapomenuty. Byl dvakrát ženatý a má jenoho syna a tři dcery. Umírá v roce 1991 na zápal plic.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.