Joel McCrea


(Joel Albert McCrea)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 5.11.1905

Zemřel: † 20.10.1990

Miesto Narodenia: South Pasadena, Kalifornie, USA

Miesto úmrtí: Woodland Hills, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Joel Albert McCrea, americký filmový herec, se narodil 5. listopadu 1905 v South Pasadena, California v USA. Joel McCrea se začal zajímat o film po vystudování střední školy Pomona College. Začal pracovat pro film už v roce 1926 - malé role v příběhu ENEMY a v THE SINGLE STANDART (1928) a protože díky castingu dostal roli v THE JAZZ AGE (1929), následovaly zajímavé kontrakty s MGM (Metro Goldwyn Mayer), a zakrátko i filmovou společností RKO. Bez problémů získal jistou a stabilní nálepku příjemného, zajímavého, atleticky vyhlížejícího pohledného mladého muže pro další role ať komické, dramatické, civilní a nebo westernové.

V roce 1930 J.McCrea startuje ve dvou celovečerních westernech - WELLS FARGO rok 1937, kde hrál se svou ženou, herečkou Francis Dee a pod režijní taktovkou Cecila B. DeMilla ve filmu UNION PACIFIC, který byl natočen v roce 1939 s výbornou Barbarou Stanwyck v hlavní ženské roli. Ve své kariéře pokračoval v roce 1940 filmem režiséra Alfreda Hitchcocka ZAHRANIČNÍ DOPISOVATEL, s režisérem Prestonem Sturgesem romanticko-dobrodružný film s Veronicou Lake SULLIVANOVA CESTA (1941), a THE PALM BEACH STORY (1942) s Claudette Colbert a Mary Astor.

McCrea byl mimo jiné hvězdou ve westernech Williama A. Wellmana - THE GREAT MAN'S LADY (1942), opět s Barbarou Stanwyck, a film BUFALLO BILL s Maureen O´Hara a Lindou Darnell, která hrála indiánskou dívku - rok 1944. Později zopakoval svůj úspěch ve filmu THE VIRGINIAN (1946). McCrea se v podstatě řadil především svými westerny po bok Johna Wayna, Jamese Stewarta, Roye Rogerse, Randolpha Scotta, kteří byli nejznámějšími představiteli hrdinů tohoto žánru.V roce 1959, se setkali na filmovém plátně vedle sebe otec Joel McCrea a jeho syn Jody McCrea. Bylo to v seriálu televize NBC-TV: WICHITA TOWN, ve kterém spolu hráli jednu sezónu.

V roce 1962 se sešli dva veteráni filmového westernu Randolph Scott a Joel ve známém filmu JÍZDA VYSOČINOU - režíroval Sam Peckinpah. Joel McCrea vlastnil velký ranč, kde bydlel se svou rodinou. Rád na ranči pracoval, a to nejen s koňmi, takže i proto byly jeho filmové postavy tak autentické. McCrea byl také přijat do síně slávy westernových představitelů v Národním muzeu kovbojského a westernového dědictví v Oklahomě.

Joel McCrea se oženil s herečkou Frances Dee v roce 1933. Spolu měli tři děti : Davida, Petera a nejmladší Jody McCrea se stal jediný hercem po rodičích. Manželství Joela a Frances ukončila až jeho smrt ve Woodland Hills, California, když zemřel na pneumonii ve věku 84 let, dne 20.9. 1990. Jejich manželství bylo obdivuhodně, vyrovnané, plné pochopení, cti a lásky. Jako jedno z mála manželství v tak “hříšném” Hollywoodu vydrželo krásných téměř 58 let.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.