Francesca Neri

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

9.0/10 (1 hlas)

Herec,   

Narodený: 10.2.1964

Miesto Narodenia: Trento, Itálie,

 

...více

Životopis

Francesca Neri se narodila 10. února 1964 v Trentu na severu Itálie. Ještě jako mladičká se stěhovala do Říma, aby se dostala blíže ke kinematografii. Po několika pokusech přišel první filmový debut IL GRANDE BLEK v roce 1988, který režíroval Giuseppe Piccioni. První úspěšný snímek pak přišel v podobě filmu Villiho Hermanna BANKOMATT, který slavil úspěch na filmovém festivalu v Berlíně. V tomto snímku se mimo jiné objevil i Bruno Granz.

Jako mnoho italských hereček si rovněž Francesca Neri získala pozornost kritiků a zájmu široké veřejnosti, jak pro své herecké výkony, tak pro krásu a smyslnost svého těla. Profesionální úspěch přišel se stříbrnou stuhou v roce 1992 za snímek PENSAVO FOSSE AMORE INVECE ERA UN CALESSE s nazepomenutelným Massimo Troisiem v hlavní roli i v roli režiséra.

O Vánocích 1992 se Francesca objevila na obrazovce ve velice úspěšné rodinné komedii Carla Verdoneho AL LUPO, AL LUPO, následující rok je na řadě SUD, film Gabriele Salvatores. Tento snímek je dnes kultovním filmem pro mladé generace. Ještě v témže roce se objevuje po boku Antonia Banderase ve snímku SPARA CHE TI PASSA. Snímek měl úspěch na na filmovém festivalu v Benátkách. Velkým filmovým hitem je bezesporu snímek roku 2001 HANNIBAL (pokračování "Mlčení jehňátek"), ve kterém si zahrála s Anthony Hopkinsem v režii Ridleyho Scotta.

Životním partnerem se stal Claudio Amendola který si po boku Francescy zahrál mimo jiné v roce 1997 v dramatu LE MANI FORTI. Společně mají syna Rocca.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.