...více

Životopis

Kdo by si nevzpoměl na půvabnou, sympatickou a milou Kathy Selden z muzikálu "Zpívání v děšti"? Tak to je jedna z oblíbených rolí herečky, zpěvačky a tanečnice Mary Frances Reynoldsové, která se narodila 1.4.1932 v El Paso, USA.

Začínala v baletních kurzech a hudbě se věnovala ve školním orchestru. V roce 1948 se zúčastnila soutěže krásy Miss Burbank - vyhrála, a jako bonus bylo angažmá pro společnost WB. Herectví se věnovala od 50tých let. To už měla za sebou středoškolská studia a vystřídala společnost WB za MGM. Její parketou byly muzikály a komedie. Mimo filmy hrála často na Broadwayi a za adaptaci muzikálu Nepotopitelná Molly Brownová v režii Charlese Walterse byla nominována v roce 1964 na Oscara.

Často se objevovala v zábavných TV pořadech jako Ed Sullivan Show, Eddie Fisher Show nebo Bob Hope Show. V letech 1969-70 produkovala svou vlastní "Debbie Reynolds Show". Později vytvořila hlavní úlohu v TV seriálu "Aloha Paradise" (1981). V 90tých letech se ve filmech objevuje v rolích matek hlavních hrdinů: Nebe a země, Matka, Svatba naruby.

Vedle filmů natáčela gramofonové desky, které byly velice úspěšné, a prodávaly se ve velkých nákladech. Vystupovala s vlastními programy v prestižních klubech v Las Vegas, Atlantic City, atd. Broadway jí přivítal s otevřenou náručí v obnovené premiéře muzikálu "Irene" a úspěšná byla i v dalším muzikálu "Žena roku". Od roku 1993 je majitelkou vyhlášeného night clubu v Las Vegas.

Byla třikrát vdaná, má dvě nadané děti - dceru Carrie Fischer (př. filmy : Hvězdné války - princezna Leia), a syna, televizního režiséra Todda Fishera. Během své plodné umělecké kariéry natočila cca přes 60 filmů.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.