Brooke Langton

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 27.11.1970

Miesto Narodenia: Arizona, USA,

 

...více

Životopis

Brooke Langton se narodila v arizonském městě zaměřeném na těžbu mědi. Její matka byla zdravotní sestra, její otec geolog. Její dědeček, Stehen Cummings, byl bojovým pilotem ve 2. světové válce. Jeho kapitánem byl herec James Stewart. Poté, co slyšela mnoho jeho příběhů, se Brooke zamilovala do Stewartových filmů. Její rodiče se rozvedli, když byla Brooke malá, a se svou matkou se přestěhovala nejprve do Illinois a poté do Texasu, kde navštěvovala hodiny dramatu na střední škole, ale její láska k moři ji zavála na univerzitu do San Diega, kde získala titul v oboru mořská biologie. Nejprve se začala živit jako modelka, když pracovala převážně v Japonsku. V Los Angeles pak s Larrym Mossem studovala herectví.

Svou hereckou kariéru začala v seriálu POBŘEŽNÍ HLÍDKA, kde v roce 1992 hrála postavu jménem Tanya. S úspěchem v POBŘEŽNÍ HLÍDCE přišly na počátku 90. let herecké nabídky z dalších seriálů. A tak Brooke ukazovala svou vášeň k herectví v televizních seriálech FRESHMAN DORM, CALIFORNIA DREAMS, NEMOCNICE CHICAGO HOPE nebo PARTY OF FIVE. Její první filmový debut byl film TERMINAL VELOCITY s Charliem Sheenem.

Větší herecký věhlas získala ale až díky roli Samanthy Reilly Campbell v seriálu MELROSE PLACE. V roce 1996 se objevila po boku Vince Vaughna a Heather Graham v komedii SWINGERS. Ve stejném roce získala hlavní roli v mysteriózním thrilleru LISTEN a objevila se i v dobrodružném filmu o Indianu Jonesovi YOUNG INDIANA JONES: TRAVELS WITH FATHER. Poté, co ukončila účinkování v seriálu MELROSE PLACE hrála v seriálu SÍŤ, který je založen na ději stejnojmenného filmu. Brooke v tomto seriálu hrála Angelu Bennettovou, hlavní postavu, kterou ve stejnojmenném filmu ztvárnila Sandra Bullock. Pro tento seriál napsala Brooke i několik písní, stejně jako pro film V ROLI MONY LISY, ve kterém si v roce 2000 střihla roli starší sestry Claire Goldsteinové (Alicia Witt), která chystá svatbu. Ve stejném roce se pak objevila po boku Keanu Reevese a Gene Hackmana v roli roztleskávačky Annabelle Farrell ve sportovní komedii NÁHRADNÍCI. K jejím hereckým počinům z poslední doby patří role v dobrodružném thrilleru PRIMEVAL, který se dostal do kin v lednu 2007, a také účinkování v kriminálním seriálu LIFE po boku Damiena Lewise. Fanoušci populární hudby mohli Brooke zaregistrovat také ve videoklipu Jona Bon Jovi (You want to) Make a Memory.

Během svého života chodila Brooke s několika celebritami, například s Georgem Clooneyem nebo Davidem Chokachim či golfistou Tigerem Woodsem. Od roku 2005 je provdaná za Carla Hagmiera, se kterým žije doposud. Je vášnivou snowboardistkou a má dva psy.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.