Warwick Davis


(Warwick Ashley Davis)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 3.2.1970

Miesto Narodenia: Epsom, Surrey, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Celým jménem Warwick Ashley Davis se narodil v Anglii 3. února 1970. Jeho tvář a postava se stala nezapomenutelnou hlavně díky jeho nízkému liliputímu vzrůstu. Měří pouze 1,07 metru. Narodil se v Epsomu, Surrey, jako starší ze dvou dětí. Otec pracoval jako pojišťovací makléř a matka se starala o domácnost.

Herecké kariéře se začal věnovat díky své babičce. Ta v rádiu slyšela o konkurzu na ewoka Wicketa, liliputa, který se měl objevit v Lucasově chystaném velkofilmu. Původně měl roli dostat Kenny Baker, ale kvůli nemoci ji získal Warwick. Správné pohyby ewoků trénoval se svým psem a později dokonce natočil RETURN OF THE EWOK a EWOK ADVENTURE, kde popsal a uplatnil své zkušenosti coby Wicket. Svou roli zopakoval ještě pro film BITVA O PLANETU ENDOR. V roce 1985 se objevil také v Hensonově LABYRINTU.

Roku 1987 byl pozván do Londýna, kde se setkal s Ronem Howardem a Georgem Lucasem a domluvili se na natočení filmu WILLOW, kde Warwick poprvé ukázal svůj skutečný obličej. Film měl premiéru před waleským princem a princeznou. Po velkém úspěchu mu byla nabídnuta role Reepicheepa v PRINCI CASPIANOVI: THE VOYAGE OF THE DAWN TREADER. Splněným snem se mu stala účast v LEPRECHAUN.

Poté se vrátil ke STAR WARS I, kde ztvárnil hned 3 postavy: Weazela, Walda a Yodu ve scénách, kde měl chodit. Po zkušenostech se Star Wars se dostal do dalšího megahitu, HARRY POTTER. Hrál ve všech dílech, a to profesora Filiuse Flitwicka. V prvním díle, tedy Kámen mudrců, jsme ho mohli poznat také v bance u Gringottů, kde provázel Harryho a Hagrida do trezoru 715.

Ve STOPAŘOVĚ PRŮVODCI PO GALAXII hrál „tělo“ Marvina, Paranoidního Androida. Zkusil si mimo jiné pantomimické ztvárnění Sněhurky a sedmi trpaslíků v Manchester Opera House. Dále zazářil v LETOPISECH NARNIE: PRINC CASPIAN, kde hrál trpaslíka Nikabrika.

A na závěr něco pro zajímavost: Warwickova choroba se nazývá spondyloepiphyseal dysplasia congenita (SED) a trpí jí i jeho žena Samantha a děti Annabelle(1998) a Harrison (2003). Warwickovi jeho výška nevadí, má strach jedině o své zdraví. Sám říká: „Když jsi starší, můžeš trpět bolestmi kyčlí, ale naše obleky jsou rychleji hotové než pro lidi normální výšky.“
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.