Mariah Carey


(Mariah Angela Carey)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 27.3.1969

Miesto Narodenia: Huntington, New York, USA

 

...více

Životopis

Mariah Carey je slavná popová zpěvačka a herečka, která se narodila 27. března 1970 v New Yorku. Její otec je venezuelský letecký inženýr a matka operní pěvkyně. Mariah má dva bratry Morgana a Alisona. Již od dvou let se začala věnovat zpívání a o dva roky později začala navštěvovat hodiny zpěvu. V roce 1987 dokončila střední školu Harborfields. Poté se přestěhovala na Manhattan, kde přes den pracovala jako servírka a v noci se věnovala hudební kariéře.

V roce 1988 podepsala smlouvu s Columbia Records, později Sony. Brzy nato vydala první singl, který se okamžitě stal hitem č.1. V roce 1994 byla nominována na cenu Akademie za duet s Whitney Houston.

V červnu 1993 se vdala za Mottolu (prezident SONY) ve velkolepém obřadu v Manhattanském kostele sv. Tomáše. Po pětiletém manželství se rozvedli. Mariah pak tři roky chodila s latinským zpěvákem Luisem Miguelem.

V červenci 2001 musela být Mariah hospitalizována na psychiatrickém oddělení v New Yorkské nemocnici, protože se psychicky zhroutila. Po kontraktu na 80 milionů dolarů s Virgin Records v dubnu 2001, Mariah a Virgin Record ukončili své vztahy. Důvodem byl finanční neúspěch filmu STÁT SE HVĚZDOU a jeho soundtracku. Mariah údajně odešla od Virgin Record s 28 miliony dolarů, které měla zajištěné ve smlouvě.

Kolem Vánoc roku 2005 se oznamují nominace na Grammy, Mariah jich dostala hned osm! Poslední Grammy dostala v roce 1991. Během své hvězdné kariéry prodala více než 215 milionů alb a singlů. Zahrála si i role ve filmech ŽENICH NA ÚTĚKU (1999), ZOHAN: KRYCÍ JMÉNO KADEŘNÍK (2008).
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.