Tony Sirico


(Genaro Anthony Sirico Jr.)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

Herec,   

Narodený: 29.7.1942

Miesto Narodenia: Brooklyn, New York, USA

 

...více

Životopis

"Hrál jsem asi tak v 45 filmech. Ve 40 z nich jsem hrál gangstera a v 5 zkorumpovaného policajta."

Tony Sirico (celým jménem Genaro Anthony Sirico Jr.) se narodil 29. července 1942 v newyorském Brooklynu rodičům sicilského původu. Jeho nejslavnější rolí je bezpochyby postava mafiánského caporegime Paulie “Walnuts” Gualtieriho ze seriálu HBO RODINA SOPRÁNŮ. Sám Sirico přiznává, že jeho bohatá kriminální minulost přispěla k dokonalému ztvárnění postavy Paulie Gualtieriho.

Sirico byl spolupracovníkem rodiny Colombů (jedné z pěti rodin Cosa nostry v New Yorku) pod vedením Carmine Persica a policií byl zatčen až 28krát. V roce 1967 byl odsouzen za vyloupení brooklynského nočního klubu a z trestu si odseděl 13 měsíců. V roce 1971 byl odsouzen k čtyřem letům za držení zbraně a ve vězení strávil dalších 20 měsíců svého života.

Po propuštění na svobodu se začal Tony Sirico věnovat herectví a členství v Screen Actors Guild (americká odborová organizace sdružující herce) získal za účinkování ve filmu Crazy Joey (1974). V těžkých začátcích Siricovi pomohla především spolupráce s režisérem Jamesem Tobackem (filmy Prsty, Láska a peníze, Exposed, Sukničkář a další).

Jako herec se Tony Sirico nakonec prosadil a hrál v téměř 60 filmech. Získal role v řadě snímcích Woodyho Allena včetně VÝSTŘELŮ NA BRODWAYI (1994), MOCNÁ AFRODITÉ (1995) nebo CELEBRITY (1998). Rovněž hrál v MAFIÁNECH (1990), ROMEO KRVÁCÍ (1993) nebo ZEMĚ POLICAJTŮ (1997). Jeho kariérní vrchol - seriál RODINA SOPRÁNŮ - se začal vysílat na HBO v lednu roku 1999.

Tony Sirico je otcem dvou dětí (syn a dcera) a stále žije v newyorském Brooklynu ve čtvrti Bensonhurst. Mimochodem Bensonhurstu se přezdívá brooklynská „Little Italy“. Cosa nostra zde má stále silnou tradici a pevné vazby. Tony si vybral k životu dobré místo:-)

Pár faktů o Tony Siricovi:

- Jeho bratr Robert Sirico je katolickým knězem v diecézi Kalamazoo ve státě Michigan.

- Věnuje se bojovým uměním - karate a kung fu.

- Strávil řadu let v US Army.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.