Robert Taylor


(Spangler Arlington Brugh)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 5.8.1911

Zemřel: † 8.6.1969

Miesto Narodenia: Filley, Nebraska, USA

Miesto úmrtí: Santa Monica, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Robert Taylor (vlastním jménem Spangler Arlington Brugh) se narodil 5.srpna 1911 v malém městě Filley v Nebrasce v USA. Jeho otec byl venkovský lékař a matka byla invalidní již od mládí, lékaři jí řekli, že se nedožije třiceti let. Otec svou ženu celý život léčil a a staral se o ni.

Robert se herectví věnoval od dětství, projevil velký talent pro veřejný projev, ale jeho hlavní láskou byla hudba. Hrál na violoncello v orchestru na střední škole. Po maturitě se zapsal na Doen College v Nebrasce, kde 2 roky studoval hudbu. Během tohoto studia založil s dalšími dvěma kolegy z hereckého spolku hudební trio ,,The Harmony Boys“, kde hrál na violoncello a zpíval. Robert ale změnil své plány a roku 1931 se přestěhoval do Los Angeles, kde začal studovat medicínu na Pomona College. Zde se připojil k herecké skupině studentů. Začal uvažovat, že po skončení studia medicíny se vrátí ke studiu dramatu. V roce 1933 úspěšně dokončil studium medicíny, ale dříve, než mohl svůj plán uskutečnit, oslovil ho hledač talentů od MGM a nabídl mu jak smlouvu na sedm let s platem 35 dolarů na týden, tak i nové jméno – Robert Taylor. Jeho prvním filmovým úspěchem byl snímek HANDY ANDY. Následující rok se stal slavným díky roli ve filmu MAGNIFICENT OBSESSION.

V roce 1937 si ho jako hereckého partnera vybrala Greta Garbo do snímku DÁMA S KAMÉLIEMI. Během své 34 – leté herecké kariéry Taylor natočil na 70 filmů a filmovými partnerkami mu byly takové hvězdy jako Joan Crawford, Katherine Hepburn nebo Vivien Leigh. Ačkoliv se proslavil svými klasickými rolemi, vždycky usiloval o role zcela jiné, drsnější a vyzývavější, nechtěl být jen ,,pretty face“ (hezká tvář). Začátkem padesátých let ztvárnil roli vojenského velitele Marca Vinicia v QUO VADIS? Další rok, 1952, si zahrál v klasice Waltera Scotta IVANHOE. Jeho partnerku zde hrála o mnoho let mladší Elizabeth Taylor. Film se stal velkým hitem MGM a tak o rok později následoval další snímek KNIGHTS OF THE ROUND TABLE. V pozdějších letech Taylor často vystupoval v televizních pořadech.

Robert Taylor byl dvakrát ženatý. Jeho první ženou byla Barbara Stanwyck, se kterou tvořili tzv. ,,zlatý pár“ Hollywoodu, přátelili se s dalším slavným párem Clarkem Gablem a Carol Lombard. Manželství trvalo 12 let. Po rozvodu v roce 1951 si chtěl Taylor Stanwyckovou znovu vzít, ale nakonec si vzal za druhou manželku herečku Ursulu Thiess, se kterou měl dvě děti. Bydleli na velkém ranči v Kalifornii. Ranč je dodnes známý mezi místními jako ,,starý ranč Roberta Taylora“. Robert zemřel 8. června 1969 v Santa Monice v Kalifornii po těžkém boji s rakovinou plic (byl velmi silný kuřák) ve věku 57 let.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.