Raquel Welch


(Jo Raquel Tejada)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

Herec,   

Narodený: 5.9.1940

Miesto Narodenia: Chicago, Illinois, USA

 

...více

Životopis

Filmová hvězda a sexsymbol 60. a 70. let, která ani dnes ve svých pětašedesáti letech neztratila nic ze svého půvabu. Tak by se dala stručně vystihnout herečka Raquel Welchová. Dcera anglické matky a bolivijského otce přišla na svět jako Jo Raquel Tejada v Chicagu.

Bývalá mnohonásobná miss se původně živila jako servírka, ale díky svému okouzlujícímu vzhledu se brzy prosadila nejprve mezi modelky a později i do světa filmu. Na stříbrném plátně ztvárnila takřka padesát rolí hlavně v dobrodružných snímcích a westernech (FANTASTICKÁ CESTA, BANDOLERO!, 100 PUŠEK), avšak například ve filmu ZVÍŘE, kde jí byl hereckým partnerem Jean-Paul Belmondo prokázala i komediální vlohy.

Za ztělesnění postavy paní Bonacieux – lásky mušketýra d´Artagnana ve TŘECH MUŠKETÝRECH(1973) byla oceněna zlatým Glóbem. Nebudeme ovšem zastírat, že daleko více než hereckým nadáním poutala pozornost a zájem režisérů svým dokonale rostlým tělem a bujným poprsím. S příchodem 80. let její kariéra začala uvadat a v posledních dvaceti letech hraje téměř výhradně jen v televizi. Jednou z jejich mála posledních úloh ve filmu byla epizodní rolička v úspěšné komedii PRAVÁ BLONDÝNKA(2001).

Raquel byla čtyřikrát vdaná, ale ani jedno manželství se jí nevydařilo. Její dcera Tahnee je rovněž herečkou. Dnes tráví nejvíce času na svém soukromém ostrově Mustique.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.