Jean-Pierre Cassel


(Jean-Pierre Crochon)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 27.10.1932

Zemřel: † 19.4.2007

Miesto Narodenia: Paříž, Île-de-France, Francie

Miesto úmrtí: Paříž, Île-de-France, Francie

 

...více

Životopis

Francouzský herec se narodil 27. října 1932 v Paříži jako Jean-Pierre Crochon. Jeho matka Louise - Marguerite byla operní pěvkyně, otec Georges Crochon byl lékař. Herectví studoval v dramatických kurzech Reného Simona a divadelní zkušenosti sbíral na jevišti Théâtre National Populaire, ale díky svým tanečním a pěveckým vlohám vystupoval také v kabaretech Saint-Germain-des-Prés.

Od poč. 50. let pravidelně účinkoval v TV, v rozhlase a ve filmu, kde začínal malými úlohami. Pro film ho objevil Američan Gene Kelly, když debutoval v jeho snímku ŠTASTNÁ CESTA (The Happy road, 1957). V hlavní roli se objevil již o rok později ve filmovém zpracování Voltairova románu CANDIDE (1958, r. N. Carbonneaux). Během své dlouhé kariéry točil s některými z nejslavnějších režisérů, například s Reném Clairem, Luisem Buňuelem, Josephem Loseym nebo Sidneym Lumetem, ve Francii často s Philippem de Brokou.

Za svou hereckou kariéru si zahrál ve více než 100 filmech. Mezi jeho známější role patří například francouzský aviatik Pierre Dubois v retrokomedii BÁJEČNÍ MUŽI NA LÉTAJÍCÍCH STROJÍCH (r. K. Annakin, 1965), obchodník Henri Sénéchal ve snímku NANÁPADNÝ PůVAB BURŽOAZIE (r. L. Bunuel, 1972), milenec vdané lékařky (Annie Girardotová) v psychologickém dramatu NEJCENNĚJŠÍ CO MÁM (r. J.-L. Bertucelli, 1975). Od 80. let se více soustřeďoval na divadlo a televizi, ale na film nezanevřel. V posledních letech si zahrál například ve filmech PURPUROVÉ ŘEKY (r. M. Kassovitz, 2000), SKAFANDR A MOTÝL (r. J. Schnabel, 2007) a posledním byl ASTERIX A OLYMPIJSKÉ HRY (r. F. Forestier, 2008).

Jean-Pierre Cassel byl dvakrát ženatý. Se svou první ženou Sabine Litiqueovou (manželství v letech 1966-80) měli dva syny, Vincenta (nar. 1966) a Mathiase (nar. 1969). Syn Vincent (také známý herec) je manžel italské hvězdy Moniky Bellucciové, kterou Francouzi v několika anketách označili za nejkrásnější ženu světa. Z druhého manželství s Anne Célérier měl dceru. Ve věku 74 let zemřel 19. dubna 2007 na rakovinu.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.