Adriano Celentano

Obrazok   

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér, Skladateľ,

Narodený: 6.1.1938

Miesto Narodenia: Milan, Lombardy, Itálie

 

...více

Životopis

Adriano Celentano se narodil 6.ledna 1938 v Miláně. V Itálii se proslavil jako zpěvák, písničkář, komik, filmový režisér a herec.

Jeho pěvecká kariéra začala stoupat v 50. letech, kde si ho veřejnost oblíbila díky jeho písničkám a tanečnímu stylu Hula Hop, který byl inspirován Elvisem Presleym. Prodává miliony desek a objevuje se v mnoha televizních pořadech.

Z rané filmové tvorby se objevil například v malé roličce Felliniho SLADKÉM ŽIVOTĚ, či v komedii SERAFINO, kde sklidil velký úspěch od kritiků. V 70. letech proniká do světa filmu jako výrazný komik s charakteristickou chůzí a mimikou, tím zakládá i nový komediální žánr. Objevuje se v nízkorozpočtových filmech a jednoznačně zabírá místo na vrcholu italského komediálního žánru po boku svých hereckých kolegů Paola Villaggia, Renata Pozzetta, či Ornelly Mutti.

Jako režisér velmi často obsazoval svojí ženu Claudii s níž má tři děti Rositu, Rosalindu, která se objevila v Gibsonově Umučení Krista, a Giacoma známého televizního moderátora.

Adriano má na svém kontě 40 solových alb a více než 50 televizních a filmových rolí.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.