Franco Citti

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 23.4.1935

Zemřel: † 14.1.2016

Miesto Narodenia: Řím, Itálie,

 

...více

Životopis

Franco Citti se narodil 23. dubna 1935 v Římě. Než se stal hercem, potloukal se po římské periferii. Tam si ho všiml Pier Paolo Pasolini a obsadil ho do své prvotiny ACCATTONE. Roli Citti zvládl výborně, hrál tam postavu, kterou vlastně byl i v reálném životě - povaleče. Za ztvárnění této role byl nominován na cenu BAFTA.

V podobné roli se objevil hned následně, v druhém Pasoliniho filmu MAMMA ROMA. Zde hrál pasáka hlavní hrdinky Carmina. Dalším filmem téhož režiséra, ve kterém na sebe upozornil je OIDIPUS KRÁL. Hrál hlavní roli mladíka, jemuž bylo předurčeno zabít otce a vzít si svou matku. Ve spolupráci s Pasolinim pokračoval i nadále a objevil se ve filmu VEPŘINEC jako kanibal, či v jeho "Trilogii života", adaptaci tří literárních děl.

Významná pro něj byla i spolupráce s jeho bratrem Sergiem. Objevil se v polovině jím režírovaných filmů. Ve filmu CASOTTO se na place sešel Catherine Deneuve či mladičkou Jodie Foster a ve filmu IL MINESTRONE zase s Robertem Benignim.

Divákům mimo Itálii se představil jako Calo v KMOTR I a III Francise Forda Coppoly. Také se objevil v NÁVRATU ČERNÉHO HŘEBCE, kde hrál vojenského důstojníka. Objevil se také v mezinárodně úspěšném filmu LUNA Bernarda Bertoluciho.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.